i went to mcdonald's today to get food for a couple people in my wolfpack, who unfortunately and inconveniently are not raw foodists.
i then proceeded to go to the Produce Shop near my current home for some food for me.
i spent 7 dollars at Macs on 2 double cheeseburgers and 10 nuggets.
i then got groceries. (thats a lie i got the produce before and got mcdonald's after but for some reason i started this wrong and didn't feel like erasing it, rather i preferred to explain it afterthefact.
im glad i had my groceries because those nuggets smelled DIVINE.
i picked up a couple lbs of grapes, 4 lbs of strawberries, more peaches, cucumbers, more bananas and a few honey sticks.
i spent 19.00 on all that, that which will last me a few days.
essentially i spent 3x more money on about 8x more food.
therefore i again call your bs that its more expensive.
just sayin.
carry on with your day.
and for the love of god. eat healthier.
No comments:
Post a Comment